Teachers by Area

Settore disciplinare:
Anselmino Lucilla
Baglione Maria Paola
Bartoloni Gilda
Bonanni Susanna
Cirio Amalia Margherita
Coronati Lia
Equini Schneider Eugenia
Finocchi Paola
Forni Giovanna
La Rocca Eugenio
Moscoloni Maurizio
Panella Clementina
Pensabene Perez Patrizio
Saguì Serafin Lucia
Santoro Arcangela
Sist Loredana
Taglietti Franca
Zampetti Daniela
Settore disciplinare: L-ANT/01
Balossi Restelli Francesca
Cardarelli Andrea
Cazzella Alberto
Conati Barbaro Cecilia
Di Lernia Savino
Frangipane Marcella
Lemorini Cristina
Mussi Margherita
Spinapolice Enza Elena
Vanzetti Alessandro
Settore disciplinare: L-ANT/02
Camia Francesco
Guizzi Francesco
Vannicelli Pietro
Settore disciplinare: L-ANT/03
Caldelli Maria Letizia
Gregori Gian Luca
La Rocca Adolfo
Lo Cascio Elio
Orlandi Silvia
Thornton John
Settore disciplinare: L-ANT/03 (STORIA ROMANA)
Maiuro Marco
Nonnis David
Settore disciplinare: L-ANT/04
Calabria Patrizia
Polosa Annalisa
Settore disciplinare: L-ANT/05
Luiselli Raffaele
Settore disciplinare: L-ANT/06
Michetti Laura Maria
Settore disciplinare: L-ANT/06 (Etruscologia e Antichità Antiche)
Biella Maria Cristina
Settore disciplinare: L-ANT/07
Barbanera Marcello
Borgia Emanuela
Carafa Paolo
D'Alessio Maria Teresa
Galli Marco
Lippolis Enzo
Palombi Domenico
Papini Massimiliano
Picozzi Maria Grazia
Tortorella Stefano
Settore disciplinare: L-ANT/07 (ARCHEOLOGIA CLASSICA)
Lo Monaco Annalisa
Settore disciplinare: L-ANT/08
Annoscia Giorgia Maria
Stasolla Francesca Romana
Settore disciplinare: L-ANT/09
Jaia Alessandro Maria
Migliorati Luisa
Ten Alessandra
Settore disciplinare: L-ANT/10
Olcese Gloria
Settore disciplinare: L-FIL-LET/01
Ferrara Silvia
Settore disciplinare: L-FIL-LET/02
Nicolai Roberto Mastrofrancesco
Sonnino Maurizio
Tagliaferro Eleonora
Settore disciplinare: L-FIL-LET/04
Berno Francesca Romana
Cucchiarelli Andrea
La Bua Giuseppe
Rimell Emma Victoria
Rosellini Michela
Schiesaro Alessandro (Fuori Ruolo)
Settore disciplinare: L-FIL-LET/05
Agosti Gianfranco
Belardinelli Anna Maria Rosaria
Broggiato Maria
Cassio Albio Cesare
Kaczko Sara
Lentini Giuseppe
Piras Giorgio
Settore disciplinare: L-FIL-LET/07
Luzzi Andrea
Rizzo Nervo Francesca
Settore disciplinare: L-FIL-LET/08
Garbini Paolo
Manzoli Donatella
Settore disciplinare: L-LIN/01
Ciancaglini Claudia Angela
Settore disciplinare: L-OR/01
Biga Maria Giovanna
Mori Lucia
Settore disciplinare: L-OR/04
Francia Rita
Settore disciplinare: L-OR/05
Nadali Davide
Pinnock Frances
Ramazzotti Marco
Settore disciplinare: L-OR/07
Agostini Alessio
Settore disciplinare: L-OR/08
Catastini Alessandro
Settore disciplinare: L-OR/11
Fontana Maria Vittoria
Settore disciplinare: L-OR/11 (ARCHEOLOGIA E STORIA DELL'ARTE MUSULMANA)
Di Cesare Michelina
Settore disciplinare: L-OR/14
Cereti Carlo Giovanni